Czyszczenie filtrów DPF - Flash Cleaner Machine

Fresh_Cleaner_Machine

Wywarty przez aktywistów środowiskowych nacisk na firmy motoryzacyjne spowodował, że od 1996 roku zaczęto na masową skalę stosować filtry cząstek stałych, zwane również filtrami DPF. Od tego czasu filtr ten znajduje się na wyposażeniu każdego, fabrycznie nowego samochodu wyposażone w silnik wysokoprężny. Przysługuje się on do znacznego zmniejszenia smogu w centrach miast. Jednak filtry DPF mają także słabe punkty, powodujące ich szybkie zapychanie się i w efekcie utratę właściwości, co generuje ogromne koszty wymiany. Istnieje jednak alternatywna droga, mianowicie czyszczenie filtra cząstek stałych za pomocą najnowszego urządzenia Flash Cleaner Machine.

Czyszczenie filtrów DPF

Wielu zmotoryzowanych myli pojęcia katalizatora z filtrem DPF, które mimo iż są podobne, to wykonują nieco inną pracę. Katalizator stanowi

wstępny element układu oczyszczania spalin, wypalając w wysokiej temperaturze pozostałości po procesie spalania przez silnik. Filtr DPF z kolei oczyszcza spaliny z bardzo niebezpiecznych cząstek stałych o wymiarach od 1 do 300 mikrometrów, które mają zgubny wpływ na zdrowie i układ oddechowy człowieka. Filtry DPF często się zapychają, po czym – wedle producenta – powinny zostać wymienione, co stanowi koszt rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych i zazwyczaj bywa zupełnie niepotrzebnym wydatkiem.

Oferujemy bardzo precyzyjne czyszczenie filtrów DPF oraz katalizatorów, które po tej operacji będą mogły ponownie prawidłowo spełniać swoją rolę. Do procesu czyszczenia filtrów wykorzystujemy specjalistyczną i nowatorską maszynę czyszczącą, która słynie z precyzyjnej pracy. Flash Cleaner Machine jest doskonałym sposobem na udrażnianie zapchanych filtrów i ich całkowitą regenerację oraz na przywrócenie parametrów zbliżonych do fabrycznych. Czyszczenie odbywa się strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem z zawartością środków biodegradujących. Dzięki temu czyszczony filtr cząstek stałych  ma przywracaną sprawność bez powstawania uszkodzeń.

Czyszczenie filtrów DPF a prawo

Wiele osób decyduje się na wycięcie filtra DPF, co już tego roku będzie podstawą do wymierzenia kary w postaci 10-krotnie wyższej niż dotychczas grzywny. Jedynym sposobem walki z zapchanym podzespołem będzie jego kosztowna wymiana lub wyczyszczenie. Polecamy serdecznie czyszczenie katalizatorów oraz czyszczenie filtrów DPF specjalistyczną, nowatorską maszyną, która gwarantuje doskonałe efekty i kolejne lata bezawaryjnego użytkowania!